Laps ärkab öösel tihti 31.01.23 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Meie väikene laps (1a1k) ärkab juba pikemat aega öösiti ülesse suure nutuga. Õhtul läheb umbes 10 ajal magama, magab umbes tunnike ja siis ärkab jälle ülesse nutuga, peale seda rahuneb. Peale seda ta ei jää enne magama kui alles 2-3 ajal öösel. Olen proovinud unerežiimi paika panna kuid siiani on see ebaõnnestunud. Päeval teeb ta ühe lõunauinaku umbes 2-3 ajal päeval ja enamasti magab ilusti lõuna ajal. Enne magama jäämist on ta saanud ka piimasegu lutipudelist. Sööb ilusti ja kaalust võtab kenasti juurde.
Milles võib olla põhjus? Kas on midagi mida peaks või ei tohiks kindlasti teha enne kui laps õhtul magama jääb?
Oleksin tänulik teiepoolse vastuse eest!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt soovitan perearsti külastust, ehk on mingi konkreetne meditsiiniline põhjus, mida saab ravida ja nii lahendada probleem. Ja alati on kasulik meile kõigile unehügieenireeglid- kindel päevakava, ärkamine ja magamaminek samadel aegadel. Parajalt liikumist värskes õhus, tasakaalustatud toitumine. Õhtul magamamineku rutiin, vältida väga meeli ergutavaid tegevusi, lapsele läheduse ja turvatunde loomine. Unejutuke, kiire uinumise muutmine lapsele põnevaks, nii nagu vanema fantaasia lubab.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi