Kõhuvalu 19.01.23 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.mu laps on väga ebakindel ja emotsionaalne.ta kurdab pidevalt valusid.kord käes.siis jalas.kõhus imelik tunne.paha olla.tal on kooli väga raske minna.kuigi talle seal meeldib.nüüd ta oli kõhuviiruses.ja kaebab kõhuvalu.kuigi kui tegutseb ja põnevaid asju teha tundub et tal pole midagi viga ja siis jälle kaebab..kas asi võib olla närvides või midagi muud..

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kehalise haiguse tunnuseid ei selgu. Pigem somatoformse valu avaldus. Tähelepanu vajadus, emotsionaalsus jm. Mõistli kreziim, vanemlik tähelepanu, tegelus koos lapsega, lapse julgustamine iseseisvalt toimetama, samuti ka raamide kehtestamine.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi