Hemangioom on beebil otsa ees 23.11.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Beebil tekkis kuu pärast sündi otsa ette hemangioom. Vanemal lapsel on see seljapeal ning perearst ütles, et see midagi halba ei tee. See peaks iseenesest mingi ajajooksul ära kaduma. Kuid kas otsa ees olev hemangioom on kuidagi ohtlikum lapsele?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast.
Hemangioom ei ole ohtlik. Oluline on jälgida hemangioomi suurust ja seda ei tohiks vigastada. Enamasti kaob ta iseenesest.Kui hemangioom püsib üle 1a või näitab suurenemistendentsi, siis tuleks pöörduda lastekirurgi poole.
Lugupidamisega
Anu Sööt