Beebi toksib pead vastu maad 19.07.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Beebi on hakanud viimaselajal pead vastu põrandat/madratsit toksima. Video lisatud. Peamiselt teeb seda peale ärkamist, kuid ka mängides Ei saa öelda, et ta kõvasti lööb. Mängides vahel teeb ka suu lahti ja paneb terve näo vastu põrandat - just kui tahaks maitsta põrandat. Hakkas hiljuti roomama ning tundub et hetkel tulevad hambad.

Kas see on normaalne käitumine beebide puhul?

Heade soovidega ja ette tänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
see on enamasti käitumine, millega laps püüab Teie tähelepanu. Ärge pöörake sellele tähelepanu ja mõne aja pärast märkate, et ta on selle tegevuse lüpetanud.
Lugupidamisega
Anu Sööt