Beebi käe tõmblus/värisemine 29.05.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas on põhjust muretsemiseks...
Minu beebi-poiss 5 ja poole kuune (sünd 14.12.21)
Olen tähele pannud 2 korral käe tõmblust.
1. korral kui mängis suurema õega kui ta beebile asju näitas ja eest ära tõmbas. Beebi muidugi ise naeris ja püüdis kätte saada mänguasja.
2. Korral Kui üleväsinuna ( pea aegu 3h üleval olnud - tavaline ärkvel oleku aeg 2h) suure nutu ja kisaga pikalt uinuda püüdis , samal ajal võideldes veel kõhuli saada jäädes siis paremale küljele käele silmad kinni jorisedes ja siis see sama parem käsi hakkas värisema /tõmblema ...samas kui puudutasin ja proovisin kätt sättida värin kadus.
Ta siis ikka proovis uuesti jorisedes end lükata kõhuli , takistades teda jäi ta jälle käe peale ja tekkis värin.
Aga kui juba sügavalt uinus ja rohkem ei võidelnud , enam ei kordunud.

Millest selline värin / tõmblus tulla võib?

Muidu on laps rõõmus. Naerab ,kilkab, jutustab.
Pöörab keerab üle mõlema õla seljalt kõhule.
Kõhuli olles proovib edasi saada. On sirgete käte hoiak st lükkab sirgete kätega rindkere üles. Voodis tõmbab põlvi kõhu alla . Proovib käpuli asendisse saada.
Pehmemal pinnal liigub vahepeal tagurpidi.
Teeb põrandal ringe ümber enda .
Haarab ja hoiab asju käes .
Aktiivset roomamist edasi / tagurpidi veel ei ole.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
sellised tõmblused esinevad lastel(ka täiskasvanutel) kerge une faasis. Muretsemiseks pole põhjust.
Lugupidamisega
Anu Sööt