8 kuuseks saanud beebi liigutused 20.01.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Küsisin alles sama liigutuse kohta, et beebi teeb käte rusikatega kinni-lahti ja sirutab jalgu pulkadeks ja nüüd ka ringitab jalalabadega lisaks. Lisasin siia parema video. Kuna ta on seda teinud mitmeid kuid, olen sellepärast nii mures ja on ka esimene laps.
Kas see kaob ise mingi aja pärast?
Endiselt on arenenud vastavalt vanusele, on näha et hakkab lähiajal ka käputama ja jätab roomamise vahele. Beebi lalinat ei tee, pigem lihtsalt häälitseb täishäälikuid. Vahepeal hakkas tegema ta-da bla-bla aga nüüd enam ei ole teinud.
Kas on põhjust muretsemiseks?

Suured tänud vastamast!!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Beebi liigutused on täiesti normaalsed. Ka kõne-eelne areng on täiesti eakohane.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt