Ekspressiivne kõnehäire 02.12.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

poeg saab lähipäevil 4, mureks on kõne hilistumime, täpsemalt on neuroloog diagnoosiks pannud ekspressiivne kõnehäire. Väljavõte viimasest anamneesist juunis: “vaatab kõnetamisel otsa, huvitub pakutud mänguasjadest, kena sisuline mäng. Mängu saateks häälitseb omaette. Juhiseid mõistab ja täidab. Ealised oskused on olemas. Motoorikahäiret, koldeleidu ei ole”. Täpsemaid uuringuid pole lapsele tehtud, mis kōnehäiret põhjustab. Neuroloog ja psühholoog on välistanud autismi.
Poeg käib selle aasta augustist tasandusrühmas, eelmine aasta käis tavaaias. Kõrvad on korras, adenoidid lõigatud. Neuroloog viimane visiit juunis ütles, et jälgimisele laps tema juurde ei pea jääma. Küsisin eelmine aasta süvauuringuid lapsele, aga ei neuroloog ega Lastehaigla logopeed seda vajalikuks ei pidanud. Kas peaks siiski uuesti neuroloogi juurde pöörduma? Kas saab mõõta lapse üldist arengutaset, kaardistada mis tasemel ta kõne arengus on jne? Kuhu veel pöörduda?

Tervitades
Murelik Ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et Teie last on piisavalt uuritud ja põhiliseks tegevuseks on igapäevane logopeediline tegevus.
Lugupidamisega
Anu Sööt