Hüppamisel peavalu 12.11.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

selline probleem minu 5-aastas poisiga, kurdab, et hüppamisel või näiteks konarlikul teel rattaga sõites lööb valu otsaette,mis möödud paari sekundiga. Tal on ka nina kinni ja natuke tatine. Paneb just muretsema see,et hüpates kõvemini,siis lööb paariks sekundiks valu otsa ette.
Vahepeal harva lööb tal niisama ka valu otsa ette. see kestab ka paar sekundit. Kunagi valuvaigistit kasutama ei ole pidanud.
Kas sellised lühikesed valutorked on normaalsed?
Tema tegevusi sellised valutorked ei sega.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui nohu on sageli ja esineb ka ninakinnisust, oleks hea uurida allergia osas. Kui lähisugulastel on allergiat, siis ei ole välistatud, et nohu ja ninakinnisus on seotud allergiaga. Valu põhjuseks võib olla otsmikukoopas olev turse, kuigi sel puhul on sagedamini just kummardamisel valutunne. Kui valukaebus jääb püsima, tekib ikka ja jälle, saab leidu täpsustada piltdiagnostika (RÖ, MRT).

Heade soovidega,
Kjulge