Sügava une-eelsed tõmblused. 25.10.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Tütarlaps 11a. Teeb palju trenni 6xnädalas (trenni kestvus 2-3h). Kaasuvaid haiguseid pole.
Vahetult peale uinumist esinevad kätes või jalgades tõmblused, mitte samal ajal. Kõigepealt üks käsi (labakäsi või õlg jne), siis nt. teise poole üks jalg, vahel ainult sõrmed. Kõik jäsemed ei värise samal ajal. Mõned tõmblused on õrnad nagu lihasvärin, teised suurema amplituudiga. Tõmbluseid kokku mõnikümmend. Tõmblused kestavad 2-7min ehk kuni jääb sügavamalt magama. Tõmbluste peale laps ise üles ei ärka ehk teda need ei häiri. Hommikul ise ei tea, et esinesid tõmblused. Vahel ärkab korraks soovib uuesti head und keerab selja ja magab edasi. Päeval tõmbluseid ei tähelda. Nädalas kord-paar kaebab peavalu, mis möödub 10min. kuni tunniga. Valuvaigisteid ei vaja. Tõenäoliselt pingepeavalu.

Tean, et sügava une eelselt paljud tõmblevad aga kas sedavõrd palju tõmbluseid sellise aja vältel on normaalne?.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Kõik see, mida kirjeldate, toimub pindmise une faasis. See on normaalne.
Lugupidamisega
Anu Sööt