Lapse istudes punnitamine 28.09.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Probleem on 1.5 aastase tüdrukuga. Laps teeb juba väga pikalt nii, et istudes ta paneb jalad risti ja hakkab punnitama, seda on päevas kahjuks väga tihti, et teda tegevuselt ümber suunata on läinud väga raskeks. Olen palju selle kohta lugenud ja uurinud ja leidnud peamiseks vastuseks selle, et laps ennast rahuldab ja teda tegevusest eemale proovida saada aga oleme seda mehega väga palju teinud aga kahjuks pole paremuse märke näha. Oskaks Te palun aidata, et mis vähendaks sellist tegevust?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Kahjuks imenippe ei tea. Tähelepanu muule tegevusele on põhiline. Kui kasutate pamperseid, siis võiks aidata lapse potil käima õpetamine ja pükste kasutamine.Onanismi võib võtta kui loomulikku arengutsüklit inimese arengus. Võite proovida ka nii, et mingit tähelepanu ei pööra, sest lapsel võib see kujuneda ka vanemate tähelepanu saamise võtteks.
Edu!
Lugupidamisega
Anu Sööt