6 nädalane beebi ja raskused magamisega 20.09.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mure 6 nädalase beebiga. Alates 3ndast elunädalast on beebi väga rahutu ja unega on probleeme. Olen viimased kaks nädalat ta unesid kirja pannud ja ööpäevas magab ta kokku keskmiselt 10 tundi. Rekordpäevad on maganud 12 tundi. Uni jaguneb järgmiselt: ööunne jääb kell 23 tavalilselt ning magab 3-4h kaupa kuni kella kaheksa või üheksani. Päeval enamik uinakuid on 30-40 min ja magama jääb ainult süles. Tihti on tundide kaupa üleval ning ei õnnestu kuidagi magama saada teda.

Ärkvel olles on beebi enamasti õnnetu ja nutab. Käisime lastearstil ja beebil on peidetud refluks. Ravi ei määratud, sest kaalus võtab normaalselt juurde (kuigi normi alampiiril - esimesega kuuga tuli sünnikaalulule 550g juurde). Saab ainult rinnapiima, mida peaks olema piisavalt, kuna pumbates tuleb ühe rinna kohta kergelt 60-80ml piima. Gaasidega on probleeme väga harva ning siis olen Infacoli andnud.

1) Kas tegemist võib olla b12 puudusega või ehk häirib refluks teda nii palju, et ei suuda päeval magada? Ma muretsen, et nii vähene uni võib beebi arengule halvasti mõjuda?

2) Meil on kodus nõgeli b12 tilgad. Kas neid võib imikule proovida anda, et näha, kas ta muutub rahulikumaks? Olen lugenud, et üleliigne b12 läheb kehast niikuinii välja. Või peaks kindlasti enne laskma vereanalüüsi beebile teha?

PS. Meil on 2 nädala pärast perearst ka ja loomulikult räägin ka talle seda juttu, kuid paluksin siiski teie professionaalselt arvamust.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

t