3 kuusel lapsel maksanäitaja tõusnud 01.08.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kuna laps on mul selline rahutu tahtsin kontrollida B12 taset see oli korras 342. lasin saata perearstil ennast lastearstile seal tehti kõik vereproovid ja pissiproov . Pissiproov oli korrast ära Ph tase oli 9 nitriidid positiivsed ja ketokehad 1,5
Võeti uriini külv kasv 10/6 kasvas Ekoli 10/3 saadetud Tartu uurima vastust ei tea veel
Ka maksaproovit ALAT 63 ja ASAT 68
Arst arvas , et kuna pissiproov korrast ära siis võivad ka maksanäitajad sellised olla , mis teie arvate .
Olen väga mures mis peaksin edasi tegema kas ootama pissiproovi vastused ära ja siis arst annab edasise ravi või tuleks maksaproove veel uurida .
Lapael ka näpuotsad ehk küünenaha sellised pruunikad kollased .

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast, kuid soovitan järgida lastearsti nõuandeid. Tegemist ei ole neuroloogilise probleemiga,mis kuuluks laste neuroloogi pädevusse.
Lugupidamisega
Anu Sööt