Lapsel tõmblused 25.02.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördun murega, puudutab 4a poisslast kes on paar nädalat kehaga imelikult väristanud/tömmelnud( ei oskagi täpselt öelda kumb öigem söna oleks).
Kestab paar sekundit, aga päevas ikka mitmeid-mitmeid kordi vahest ka mitu korda järjest. Algul ei pööranud sellele tähelepanu, aga nüüd on endal päris mure tekkinud kas see on ikka normaalne või on tal midagi muud viga. Kui olen küsinud miks sa teed niimoodi siis vastas et on külm, aga ei usu et asi sellest on.

Tal on üsna tihti tikid (silmade pilgutuste näol) ja üleüldiselt väga tundlik iga uuem asi tekitab ärevust.

Küsimus olekski kas väristamine on ka tikid ?
Plaanin küll perearstile minna ja saatekirja neuroloogi juurde saada, aga sellega läheb ilmselgelt väga pikalt aega praeguses olukorras ja enda rahustuseks sooviks aimu saada lapse käitumisest.

Tänan!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast! Tõenäoliselt on tegemist tikkidega, aga neuroloogi peaksite ikkagi külastama. Kui saate, siis võiksite selle värina videosse võtta, sest arsti juures ei pruugi see ilmneda.
Ootan vastuvõtule!
Lugupidamisega
Anu Sööt