Peagi 8-kuune laps ei rooma, käputa ega istu 18.02.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mure 8 kuuse lapse liikumise osas. Laps ei rooma ega käputa ning istuvasse asendisse ka iseseisvalt ei lähe. Liigub edasi vaid end aktiivselt pöörates. Keerama hakkasime ka suhteliselt hilja, 5 kuuselt. Kas peaksin tõsiselt muretsema?
Kõneliselt on laps aktiivne. Jutustab palju, oskab juba "tadaa" öelda ja lehvitada.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere! Aitäh pöördumast!
Mõned lapsed ei rooma, vaid rullivad ennast. Arvan, et see on üks normaalse arengu variante. Nii et tundke rõõmu oma lapsest!
Lugupidamisega
Anu Sööt