Enurees ja hirmud 12.05.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Lapsel on esinenud mähkmetest vabaks saamisest alates öine enurees. Kui laps ei käinud veel koolis, siis käisime probleemiga ka dr. Traadi vastuvõtul, kus selgus, et probleem ei ole kuseteedes, tõenäoliselt geneetiline. Jälgisime joogi koguseid ja kõiki soovitusi ja natukene vähenes ka öine allapissimine. Aga nüüd on seda olnud peaaegu igal öösel. Pissihäda peale üles ei ärka, magab öösel väga sügavalt. Teeme tööd ka hirmudega, mis tal on - ei julge üksi voodis magada, tervisehirm - nt. puutusin taime, mida ei tunne, kas minuga juhtub nüüd midagi, kas see taim on mürgine, on uute olukordade ees kartlik. Mida ette võtta? Kas on nii, et teismeeas enurees kaob üldse ära ja seda sinnamaani ravida ei saagi? Vanemana tunnen muret ja samas ka väsimust, kui laps on liialt klammerduv ja kartlik. Kas peaksime taas hakkama jälgima päevase joogi hulga koguseid? Koolis õppetööga ja sõprade seas tuleb hästi toime.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast. Enureesile head ravi ei ole.Enamasti enurees taandub tõesti puberteedis, kuid 1% võib see jätkuda ka hiljem.
Kuna lapsel on ka hirmud, siis soovitaksin psühholoogi juurde püöörduda
Lugupidamisega
Anu Sööt