4- aastane ei käi potil ja sööb paneb suhu liiva, mulda jne 27.05.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Meie 4- aastane tütar ei suuda kontrollida oma põit. Vahel ka kakab püksi. Kuid pissile ise ei lähe, näib, et ta ei tunne häda. Öösel pissib samuti mitu korda voodisse. Oleme otsinud erinevaid seoseid pükste märgamisele (täheleoanu vajadus, mänguhoog jne), kuid otsest seost ei oska leida.
Lisaks paneb laps suhu liiva, mulda. Lasteaias kurdavad õpetajad sama, seal on märgatud ka kriidi söömist, pliiatsite närimist jne. Kas tegemist mingi harjumusliku häirega või peaks tegema vereanalüüsil põhineva tervisekontrolli?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Olete lapsega käinud mitme arsti juures, kuid kahjuks ei räägi Te midagisellest, millised arvamused olid, millised soovitused.
Soovitan pöörduda sellises probleemis suure kogemusega Tartu Lastekliiniku arsti dr. Aili Traadi vastuvõtule. Arvan, et mingeid aineid pole vaja määrata. Selline probleem (liiva söömine, püksi pissimine) viitab siiski eeskätt psühholoogilisele probleemile.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt