Imik hoiab pead kuklas 31.01.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

3-kuune laps ei suuda süles pead hoida. Nii pikali kui süles olles ajab ta oma pea kuklasse, nö vibu asendisse. Enamasti on ta süles näoga minu poole. Olen hoidnud teda ka seljaga vastu enda kõhtu, aga nii kipub ta lösutama. Viimasel ajal on ta hakanud seljalt ühele küljele keerama ja siis nõnda pea kuklas pöörab ta end ümber oma telje. Kardan, et ta saab nõnda haiget ja lihaspinged süvenevad veelgi. Juba algusest peale on probleemiks olnud gaasid ja beebi on seetõttu pidevalt rahutu. Muret teeb ka see, et laps kipub liigutades eelistama üht kehapoolt. Olen küll püüdnud teda asetada teisele küljele, kuid ta ei püsi selles asendis. Kõhuli olles suudab ta pead tõsta ja ka veidi aega hoida.
2 nädala pärast läheme perearsti juurde, kus kindlasti probleemidest juttu tuleb. Kas aga saaksin seni kuidagi tema lihaspingeid mingite lihtsamate võtetega vähendada? Näiteks asetada sagedamini kõhuli?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Kõhuli tuleks selles vanuses last panna umbes 4-5 korda päevas ning tema rindkere alla võiks asetada rulli keeratud käterätiku, et vähem oleks pead kuklas asendit. Lapse enda poolt tehtavaid liigutusi pole vaja karta-laps ei tee endale haiget. Sõles võiksite teda siiski hoida seljaga enda poole. Tehke jalgadega jalgrattasõitu meenutavaid liigutusi, viige käsi külgedele. Kõigil inimestel on kehapooled veidi erinevad, nii ka imikutel.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt