2-kuuse areng 04.05.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ei tea, kas peaksin muretsema oma kahekuuse lapse arengu pärast...

Pilkkontakti on temaga raske saavutada (vaatab siis otsa, kui tema vaatevälja end sättida, hääle peale ta pead ei keera ning juba saavutatud pilkkontakti enamasti ei hoia, kui natuke eemale nihkuda, väga tihti vaatab hoopis kuhugi üle oma pea). Tundub, et ses osas on viimaste nädalatega isegi taandareng toimunud, varem vaatas rohkem otsa.

Kui mingi mänguasjaga ta tähelepanu köita üritada, siis vahel vaatab, vahel mitte. Väga pikalt ei uuri ja haarata ei püüa.

Käte liigutused on ikka väga ebasujuvad (nagu oleks suure amplituudiga treemor).

Häälitseb väga vähe (kui nutmine välja arvata), teeb paar korda päevas "kää" , kuu", "öö". Kuidas koogamist üldse hinnata, on oluline ka häälitsemise sagedus ja varieeruvus?

Moro refleks on vist üle keskmise väljendunud, vahel on sellised võpatamisseeriad, neli kuni viis korda järjest paari minuti jooksul (kui see magades juhtub, ärkab tihti üles).

Haarderefleks oli esimesel elukuul väga nõrk, nüüd on tugevamaks muutunud.

Söömisega on probleemid - tõmbab tihti piima kurku, isu on ka kehvake, peab utsitama, et sööks (samas kaalu on juurde tulnud piisavalt).

Pead hoiab mõnikord kenasti, mõnikord on vaja toetada (nt kui on väsinud või nutune); kõhuli hoiab pead enamasti hästi; pöörab selljalt külili.

Apgar oli lapsel 9/10

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Teie jutu järgi tundub, et muretsemiseks pole põhjust. Täpsema vastuse saamiseks tuleks siiski neuroloogi külastada.
Lugupidamisega
Anu Sööt