9-kuuse lapse kael 31.01.17 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Nädal tagasi avastasin 9-kuusel sekund kestvad kaela krampi tõmbed vasakule. Saadetud pilt on väljavôte videost, kus on näha, et teeb seda vaid hetkeks. Esialgu tegi nii kümneid kordi päevas, nüüd vähem. Kas tegu võib olla tikidega? Muid muutusi pole- sööb ilusti, naerab ja käputab. Eilsest on rohkem jonnine, aga kuna tal pole veel hambaid, siis võib ka selllest tuleneda? Teist kõrva sügab ise pidevalt. Luninis valvearst kontrollis kõrvad, kurgu ja kopsud üle- puhtad ning lapsel pole ka palavikku. Kas sellised liigutused on neuroloogilised või võib olla põhjus mujal? Lisaks veel, et paar kuud tagasi määras perearst lõgeme tõttu topeltkoguse D-vitamiini, mida oleme siiani andnud, kuid avastasime, et ta saab ka piimapulbrist juba üle 100% päevakogusest. Kas see võib mõjutada? Jätsime tilgad paariks päevaks ära ja need spasmid vähenesid märgatavalt, kuid see võib olla ka kokkusattumus. Kui asi on tõsine, siis sooviks head neuroloogi, kes oskaks selle mure korral aidata. Jään vastust ootama.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast!
Need võivad olla tikid, aga kindlasti tuleb ka mõelda epilepsia võimalusele, mistõttu on vaja teha EEG uuring. Lapse peaks kindlasti üle vaatama neuroloog.
Lugupidamisega
Anu Sööt