Lapsel suur laup? 27.10.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Küsimus lapse suure/kõrge lauba kohta. Taastusravi arstil käies mainis arst ära, et lapsel liiga suur otsmik ning hakkasin kohe muretsema ja googeldama, mis viis mind kohe vesipäisuse juurde. Peaümbermööt sündides 35cm ja 6 kuuselt 45cm; vahepeal on ka iga kuu perearsti poolt möödetud, kuid kuna ühel kuul on möötmisviga sisse tulnud ei ole mötet neid siia kirjutada). Laps areneb eale kohaselt, naeratab ja liigutab aktiivselt, seljalt kõhule hakkas keerama 5 kuuselt. Taastusravi arsti sõnul jalad veidi pinges ning püsti seistes toetub vahel varvastele, kuid köik muu nii nagu peab, töstab pead istukile tömmates jne. Uurisin ka muid sümptomeid, kuid neid täheldanud ei ole (loojuva päikese fenomen, lõgeme kummumine). Lõge on avatud, kuid mitte lohkus (pisemana oli näha), lõgemest alla poole vagusid näha. Käidud ka 3d/4d uuringus 30. rasedusnädala paiku ning seal oli kõik korras. Kuna tegu vaid ühe arsti muuseas öeldud lausega, siis uurin teilt kas on pöhjust muretsemiseks? Perearsti aeg poole kuu pärast, sealt saaks vajadusel neuroloogile saatekirja.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast! Muretsemiseks ei ole põhjust, kuid klassikaline lähenemine soovitab UH ajust ära teha. Pöörduge laste neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Anu Sööt