Laps pissib tihti 30.08.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen väga mures oma lapse pärast. Nimelt käib ta viimased paar nädalat nii tihti wc-s. Pissiproovid arsti juures tehtud ja kõik korras. Olen täheldanud, et kui me kuskil kodust eemal puhkamas käisime, siis võis ta käia iga 5min tagant wc-s (vahel isegi tihedamini), siis tõuseb kohe püsti ja ütleb, et ei tulnudki...varsti jälle suundub potile. Samas kui sõitsime rongiga 2,5 tundi ja ta ei teadnud, et wc ka seal, siis ei küsinud üldse ja kannatas ilusti üle 3 tunni enne kui jõudsime koju.
Samuti sügab ennast nii meeletult üle keha...käe kõrval kõndides paar sammu ja jälle kuskilt kakub (isegi talla alt sügab). Kuna oleme maadeldnud ka allergiatega, siis alguses arvasin, et sellest aga talla alt ka nüüd?
Kas need asjad võivad olla kuidagi seotud närvidega? Kodune õhkkond on korras, lasteaias väga meeldib käia, ei lähe kunagi vastumeelselt.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

tere
Aitäh pöördumast!
Tõenäoliselt on sage pissimine seotud närvisüsteemiga. Kas öösel laps tualetis ei käi? Voodisse ei pissi? Kui on ainult päevane häire, siis ei tohiks põiega midagi orgaanilist olla. Katsuge lapsega rohkem suhelda. Lapsel võib olla mingi mure, mis ta närviliseks teeb. Enamasti on sellised episoodid mööduvad. Näiteks ka teatud multikate vaatamine võib muuta lapse närviliseks.
Edu teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt