Laps ei maga korralikult 13.01.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Nõu küsimise põhjuseks on see, et täna juba 7-kuune ei suuda magada korraga päevaund rohkem, kui 30.min. Öösel magab tunnikaupa. Öösel magab ööunne jäädes esimese une samuti 30.min siis annan rinda uinub ja tõstan oma voodisse tagasi. Järgmine ärkamine on tunni aja pärast ja nii iga tunni tagant ärkab jorinaga, saab tissi uinub panen tagasi oma voodisse. Hommikuks olen ise nii väsinud, et jään ise tissi andes magama ja laps magab kuni ärkamiseni minu kaisus. Kuni 3-kuuni olid asjad natuke paremad öösel, päevauned olid ka siis 30.min. On näha, et laps ei puhka ennast välja ja peale ärkamist on väsinud ja viril aga magama ka ei jää. Oleme proovinud enne ööunne jäämist anda rinnapiimaasendajat arvates ehk ei saa rinnapiimast kõhtu täis, kuid sellest ei muutunud midagi. Igal õhtul saab tund enne ööunne minemist putru kuskil 75g+puuviljapüree pudrule+rinnapiima.
Olen proovinud päevaund pikendad, kui hakkab jorisema võtan kaissu ja annan tissi see pikendab heal juhul und 10.min.
Hetke seisuga olen ise nii väsinud, kuna ei saa puhata ei päeval ega öösel. Milles võib asi olla, et laps ei maga?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Soovitan muutust toitumises. Rinna andmine öösel iga tunni järel on lapse und segav faktor.Ta ärkab nii tihti tõenäoliselt seetõttu, et otsib rinna mõnu. Samuti võib lapsel kõht tühi olla vähesest lisatoidust.Soovitan pöörduda perearsti poole, kes kindlasti oskab nõu anda, samuti on saadaval toitumissoovitused.
Lapsel on suur kaal, mistõttu soovitan siiski ka lasteneuroloogi konsultatsiooni.
Lugupidamisega,
Anu Sööt