Lapsel pealuu ebasümeetriline 02.09.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Avastasime mõned kuud tagasi, et lapse parema kõrva kohal olev luu (mulle tundub, et see luu: https://en.wikipedia.org/wiki/Temporal_bone ) on palju suurem, kõrgem, eenduvam kui teisel pool. Kui paralleelselt mõlemat poolt katsuda, on märgatav vahe ja kui spetsiaalselt vaadata, siis on otsa vaadates ka natuke nagu aru saada. Juustega varjas ära, aga kui lõikasime juuksed siilisoengusse, siis on näha.

Kuna ta oli kuni aastaseni ka täiesti kiilakas, siis oleks mulle see asi ka siis juba silma jäänud – järelikult siis see nii veel polnud ja on tekkinud hiljem. Seega ei saa seletuseks olla ka nö beebi ühel küljel "lömmi" magatud pea.

Perearstile kurtsin ka ja olin eelnevalt välja googeldanud kõik luukasvajad ja muud õuduslood. Perearst ütles, et tavaline asi, et inimene pole sümmeetriline, kolju on ikka muhklik ja pole mu lapsel häda midagi. Ei pidanud vajalikuks isegi röntgenit teha. Ma nüüd ei tea, kas muretseda ikka edasi ja nõuda mingit edasist uuringut? Mis arstile võiks või peaks veel näitama?
Tavaline üldvereproov on tal korras olnud – ma ei tea, kas mingi suurema probleemi puhul peaks ka seal muutusi esinema? Samuti on peaümbermõõt eakohane (51cm)

Proovisin pildistada näitamiseks, aga fotol see siiski näha ei jää. Pigem on ikka katsudes tunda.

Ise leidsin ainult selles stiilis seletusi asjale: https://www.cedars-sinai.edu/Patients/Health-Conditions/Ear-and-Temporal-Bone-Cancer.aspx
ja loomulikult olen nüüd seetõttu mures.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast, kuigi Teie kirjelduse järgi arvan, et muretsemiseks pole põhjust. Alati on aga oluline külastada ka lasteneuroloogi, et probleemi täpsustada.
Lugupidamisega,
Anu Sööt