laps vehib ja keerutab käsi ja jalgu 12.05.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere meil siis selline mure et laps vehib pidevalt kätega nagu tahaks lendu minna! Kätega vehib nagu rohkem erutusest nt kui muusikat panen või kui midagi tahab või ka siis kui nt käruga väljas jalutame, siis aegajalt ikka vehib kätega, ise sealjuures suht rõõmus ja reibas! Väiksest saati on ka keerutanud labakäsi randmest, pigem panin seda tähele siis kui ta veel ei roomanus ja oli sellili ja kui ma siis midahgi talle riputasin siis läks nagu hasarti täis ja hakkas kätega vehkima ja neid randmest keerutama. keerutas ka asju käes! Arst nagu erilist tähelepanu ei pööranud kuna nii väised ikka igasuguseid liigutusi teevad! Lisaks keerutab ka jalalabasid kui nt istub jalad ees siis labajalad teevad vahest ringe , vahest teevad ka käed ja jalad koos! Jalalabad tunduvad väga kõvad ja pinges!
Oleme käinud ujumas ja proovinud võimelda kuna suht palju lihaspingeid ning füüsiline areng on aeglasem olnud! Hetkel veel iseseisvalt ei kõnni, vaid toenajal!
Samas vaimselt tubli, aru saab asjadest ja ütlemise peale näitab asju, paneb klotse auku ja laob torni, lehvitab ja plaksutab ja meeldivad lastelaulud. Sõnadest ütleb emme, äitäh ja vahest ka ütleb lihtsallt sõnu järgi kui ütlen nt atsihh ja hops! lastega ka meeldib mängida!
Kuid jh see kätega vehkimine ja keerutamine tundub väga imelik, millega võiks tegu olla, olen ka üritanud leida mingit infot kuid pole leidnud!
Kas see võib olla autism?
Neuroloogile saime ka aja alles 21 august aga sinna nii pikk aeg et kohe ei teagi mida teha!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh, et pöördusite. Kirjelduse järgi võin öelda, et Teil on täiesti terve laps. Tundke temast rõõmu ja ärge otsige vigu!
Lugupidamisega,
Anu Sööt