Laps mõmiseb unes 09.09.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mis võib olla põhjuseks, kui laps öösiti unes mõmiseb?
Kui tema nime hüüda, siis lõpetab. Äratamise peale ärkab ja kõik on ok, ei ole pissihäda või muud mure, mis mõmisema ajaks.
Küll aga mõmiseb ta nii kõvasti ja teraval toonil, et teistel pereliikmetel on võimatu magada.
Ta ei tee seda igal öösel.
Viimasel nädalal on see aga süvenenud (nädal tagasi alustas laps ka kooliteed).
Kas see võib olla seotud kuidagi päevaste üleelamistega või emotsioonidega?
Poiss on väga elav ja püsimatu.
Kas sellise murega on mõtet pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Tõenäoliselt on "mõmisemine" seotud päevaste üleelamistega. Soovitan lapsele 2 kuulist kuuri magneB6-ga(üks tablett õhtuti; käsimüügi ravim). Neuroloogi juurde pöördumist ei pea vajalikuks.
Lugupidamisega,
Anu Sööt