Laps raputab pead 29.07.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!!!
Pöördun just teie poole, kuna soovitati just teilt nõu küsida.
Minu mure seisneb siis selles, et laps hakkas järsku pead raputama ja nüüd raputab juba kaks nädalat järjest ja ei hakka isegi paremaks minema, lisaks teeb imelikke häälitsusi ja vahepeal ka ägestub korraks ja siis jälle leebub. Kuna nüüd teeb ta seda ikka väga tihti ja sügisel ootab ees ka kool, siis tekkis hirm ja hakkasime ka internetist asja uurima ja jõudsime Tourette sündroomini, sest kõik need sümptomid viitavad sellele. Kas on põhjust muretsemiseks???
Ette tänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Annaksin järgmised soovitused: tähelepanu nendele liigutustele ja häälitsustele ei ole vaja pöörata lapse kuuldes, s.t. mitte öelda, et ära tee nii jne. Päevarezhiim peaks olema korras. Võimaluse korral käige ujumas, ärge laske lapsel olla pikalt arvutis ja ärge rääkige koolist-see võib lapse muuta ärevaks. 2 korda päevas oleks soovitav juua rahustavat teed, näiteks piparmünti. Lasteneuroloogi konsultatsioon on soovitav, aga sellega pole vaja kiirustada. Liigutused vaibuvad tavaliselt ravita ja enamasti pole nende taga tõsist tervise probleemi.
Lugupidamisega,
Anu Sööt