Rahutu laps 26.07.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Laps hakkas ennast paar kuud tagasi toe najal püsti ajama, kuid seda tehes kaotas tihti tasakaalu ja kukkus palju, tihti ka kolaki peaga vastu põrandat. Kolks peaga vastu põrandat pööras ennast juba varem, sageli ka siis kui pöörama õppis.
Viimased paar-kolm nädalat on uni väga-väga rahutuks muutunud. Ärkab öö jooksul sageli 4-5 korda, tõuseb istuli, roomab mööda voodit ja vajub jälle pikali. Sageli ka nutab lohutamatult, kiiresti rahuneb ainult siis, kui saab rinda. Väga väiksena (esimesed paar kuud) oli nö kuldmagaja, magas väga hästi.
Ka päeval on laps rahutu ja nutab minu arvates väga palju. Vereanalüüsist on kaks korda leitud B12 vitamiini alla normi (näit viimati 170), sai kaks B12 süstide kuuri, 6- ja 9kuuselt.
Lapse isal on hiljuti leitud epilepsiakahtlus (2 teadvuse kaotuse episoodi kaheaastase vahega), kas sellised öised hood (rahutus sageneb hommikupoole ööd) võivad lapsel olla epilepsia väljenduseks?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et lapse rahutus on seotud tema kiire arenguga ning see on mööduv nähtus.
Lugupidamisega,
Anu Sööt