Aju ultraheli - vedelik üle normi 28.03.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Käisin oma 2,5-kuuse pojaga neuroloogi konsultatsioonil. Sinna saatis perearst nö igaks juhuks, mingeid kaebusi polnud. Kuna laps kippus rohkem paremale vaatama ja ma seda arstile ka mainisin, arvas ta, et võiks teha igaks juhuks aju uh. Selle tegime siis, kui laps sai 3 kuuseks. Saime tulemused (telefoni teel): külgvatsakeste vedelik on üle normi - 6mm. Arst ütles, et muretsemiseks pole veel põhjust, sest lapse pea on kasvanud täiesti normi piires, aga laps võetakse siiski jälgimise alla ja kuu aja pärast tehakse uus uh.
Et ma nüüd selle kuu ajaga murest halliks ei läheks:

1) Kas ja kuidas peaksin oma last jälgima? Millised käitumuslikud märgid viitaksid, et midagi võib olla valesti?
Ta on seni olnud väga rahulik ja rõõmsameelne laps. Magab ja sööb hästi, suuremaid nutuhoogusid pole kunagi olnud. Areng on eakohane. Pisemana oli minu arvates eakaaslastest natuke loium, ent nüüd on aktiivne ja ärgas. Nüüd, 3-kuusena, ei eelista ta ka enam pead kindlalt paremal hoida ning kõhuli olles on pea praktiliselt keskjoonel.

2) Mis võib negatiivsel juhul olla sellise probleemi diagnoos? Vesipea või veel midagi?

Aitäh ette!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Minu soovitus:jätke muretsemine ja hoidke kontakti oma perearstiga.
Teie peaksite tegema asju, mida olete siiani teinud: jälgite oma last ja tema käitumist. Kui laps on rõõmus ja sööb häasti, siis pole muretsemiseks mingitki põhjust. Rõõmus, rahul ja normaalse arenguga laps ei ole haige-pidage seda meeles.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt