Lapsele ei meeldi kui võõrad temaga suhtlevad. 15.08.11 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Meil on selline mure, et laps on sünnist saati nagu kartnud võõraid, ta oli umbes 1kuune, kui andsin ta vanaisale sülle, samal õhtul laps lihtsalt röökis ja nii ka järgnevad korrad, kui keegi teda sülle võttis. Kui vankriga jalutame ja mitu inimest teda korrga vaatama tuleb on sama asi, muidu jääb õhtul ilusti voodis magama, aga siis lihtsalt nutab ja ainult süles uinub. Ühe korra tulid vanavanemad ja ja sugulased koos külla, ühesõnaga palju rahvast ja siis pidin lapsega lihtsalt teises toas olema, sest ta hakkas kohe nutma, terve ülejäänud päeva nuttis lohutamatult ja magas kokku maksimum 1 h, laps oli siis 2kuune. Ja nüüd 4,5- kuusena ikka ei saa teda kellelegi sülle anda, muidu on terve õhtune rutiin sassis. Samas kui käime poes või mujal rahvarohkes kohas ja keegi temaga otseselt ei suhtle, ei ole probleemi. Kuidas peaks siis toimima, vanaemad muidugi räägivad, et peab ikka harjutama, et las nutab, aga see nagu ei sobi meile elukaaslasega, lapsest kahju ja tundub vale, kui see ikka kõik õhtused toimingud sassi lööb. Meiega suhtleb laps väga meelsasti ja on muidu igati tubli ja tragi.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast!
Kui laps suhtleb teiega meelsasti ja areneb hästi, siis pole põhjust muretsemiseks.
Osadel beebidel tekib võõrastamine väga varakult, mis näitab, et nad on väga tundliku närvisüsteemiga. Võõraste inimestega harjutage neid tasapisi.l Vägisi ja lapse karjumist taludes ei saavuta positiivset resultaati.
Olge tublid!
Lugupidamisega,
Anu Sööt