Hoogne kiigutmine turvahällis 10.08.11 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Olen väga mures ühe hiljutise sündmuse pärast. Tütar on kahe ja poole kuune. Käisime ühel lasteüritusel, kus enne äraminekut panin ta juba valmis turvahälli. Läksin korra tema juurest ära jopet võtma ja hüvasti jätma ja samal ajal oli lapse juures üks tuttav vanem naisterahvas. Kuna laps hakkas nutma, siis hakkas tema juures olnud inimene tegema talle turvahällis suurt hoogu. Turvahäll oli maas, mitte õhus, väga jõuliselt kõigutas edasi-tagasi, laps nuttis selle peale ainult kõvemini. Kuna ma olen ise väga tundlik ja hell lastega ja selliseid meetodeid ei kasuta (praegune beebi on teine laps), siis jäi mulle mure, et kas selline ülihoogne turvahällis kiigutamine võis imikule halba teha? Samal ööl ajas ta ka toitu korra rohkem välja, kuid muidu oli käitumine tavapärane ja järgmisel päeval oli laps ergas ning rõõmus. Ikkagi ei anna see mulle südamerahu, võib-olla sellepärast, et see vaatepilt oli minu jaoks liiga ehmatav.
Andke palun teada, kas peaksin millegipärast muretsema, edaspidi oma last veel jälgima? Kas võib olla mingeid probleeme, mis alles hiljem endast märku annavad?

Lugupidamisega.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Muretsemiseks ei ole põhjust.Turvahällis ei juhtu lapsega midagi halba ka tugevama kiigutamise peale.
Tundke rõõmu oma lapsest!
Lugupidamisega,
Anu Sööt