"Seisev" pilk lapsel 21.04.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mure selline et olen täheldanud lapsel aeg-ajalt seisvat pilku - lihtsalt vaatab ühte punkti ja ümbrusele ei reageeri, see ei kesta küll kaua, aga muretsema paneb siiski. Kas see võib olla viide epilepsiale? Taustaks veel nii palju, et mul ema suri ajukasvajasse, kas see võib ka kuidagi pärilik olla?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Selles vanuses lapsel on tõenäoliselt tegemist nn. unistamisega, kuid samas on siiski soovitav EEG ära teha.
Kui laps on eakohaselt arenenud, siis muretsemiseks ei ole põhjust, kuid lasteneuroloogi konsultatsioonile soovitan kindlasti minna.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt