magamaminek 18.02.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Mul on 1a7k tütar,siiani läks ta õhtuti magama peaaegu normaalselt-panin ta voodisse,kustutasin tule ja läksin ära.Nüüd ei taha ta pikali panna ja kui see mul õnnestub,siis tule kustudes hakkab ta röökima,mitte küll pikalt aga siiski.Päevareziim on enamvähem ühesugune-10 äratus,14-14.30 lõunauni(2 tundi),21.30-22.00õhtune magamaminek.Kuidas peaksin käituma,et ta rahulikult magama saada?
Teine asi-ta ei räägi veel eriti ja kui ma tast aru ei saa või ta oma tahtmist ei saa,hakkab ta jonnima,on see normaalne?Muidu on ta väga arukas,saab kõigest aru kui temaga rääkida.Kas kõne hilinemine on praeguses vanuses probleem?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Päevarezhiim on Teil hästi paigas. Laps on vanuses, kus ta saab teadlikuks oma "minast". Ta katsetab piire. Rääkige temaga õhtuti rahulikult ja pange ta endiselt oma voodisse.
Kõneareng selles vanuses veel probleem ei tohiks olla. Ka jonn on täiesti normaalne. Kui kõnet 2 aasta vanuses vähe, siis soovitan logopeedi poole pöörduda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt