arenguprobleemid 10 kuusel tüdrukul 16.02.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

On mure, et 10 kuune tüdruk on liiga krampis, sõrmed on peamiselt konksus, sageli on rahutu ja isegi söömise ajal hakkab sageli kohmakalt vingerdama ja nutma. keha on jäigavõitu.Roomama hakkas 8 kuuselt, aga ise istukile ei tõuse, kuigi saab tõusta püsti. Ise püüab haarata asju, kuid on kohmakas selles. Sõrmed ja peopesa on kangevõitu.Tuju on sageli halb. Tundub nagu tal oleks igav või paha olla.Kaal on ~10 kg, põsed roosad. Sünnitus oli raske, nabanöör oli ümber kaela ja pea läks sellest tume siniseks. Kas see võib anda tüsistusi arengule? Lapsevanemad ei oska näha probleemi. Aga mina, vanaemana, märkan lapse mulle arusamatuid vaevusi.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt