Lõtv Parapleegia 10.09.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Sooviksin teada täpsemalt, et mida kujutab endast lõtv parapleegia???
Nimelt lapsel (7 kuune) on nõrgemad ülalihased kaelapiirkod ja käed ja oleme käinud massaazis ja ujumas ja natukene on ikka nõrgad need lihased...pead hakkas ka hiljem hoidma! Hetke seisuga keerab ja öörab end seljalt kõhule ja vastupidi ka vahel, istub sirge seljaga ja selg on tugev, seisab jalgadel väga tugevasti ja sammub ilusti toetades teda muidugi aga ei rooma küll hetkel, kuid osad jätavadki roomamise vahele...võimalik, et hakkab hiljem, kuid mine tea ja muidu on nagu kõik korras ainlt et neuroloogilt küsisin saatekirja KH- sse ja siis sinna peale pani kirja, et Lõtv Parapleegia??? Mida see endast täpsemalt kujutab ( netis surfates vaatasin, et parapleegia e mõlemapoolehalvatus???) see ehmataski ära, et ega nõrgemad lihased ei tähenda ju veel mingisugust halvatust? miksselline nimi siis?
ette tänades!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! See diagnoos tähendab tõenäoliselt, et lapsel on õlavöötme ja käte lihased nõrgemad ja lõdvad. Need terminid on kujunenud välja ajalooliselt ning neid ei ole võimalik alati otse tõlkida ladina keelest eesti keelde. Alati on aga parim küsida otse oma arstilt.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt