7-kuuse lapse roomamine 01.09.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
On mure lapse roomamis "stiili" pärast. Kui ta roomab, siis sirutab ta ühte jalga (paremat) sirgelt kõrvale. Muidu liigub ilusti edasi sellise liikumisviisiga. Lisaks tõuseb ise istuma, ajab end millegi najal põlvedele püsti. Kõhuli roomamise jättis vahele, neljakäpukil hakkas roomama 6 k. 1 ndl. vanuselt, algul roomas normaalselt mõlema põlve peal.
Varem on probleeme olnud spastilise lihastoonusega, on läbinud 2 massaažikuuri (10 korda), käinud ujumas. Spastilisust enam ei ole.
Lisaks oli tal sündides nabaväät ümber kaela, ümber kere ja ümber ühe jala (täpsemalt ei mäleta millise jala ümber).
Siit minu küsimus: kas ta roomab nii sellepärast, et nabanöör oli ümber, või on see ikka spastika ühes kehapooles, mis domineerib? Mida teha: kas järjekindlalt roomata temaga kaasa ja õpetada õigesti roomama ja ehk veel massaaži? Kas selline roomamine võib mõjutada õigesti kõndimist?
Suur tänu vastuse eest,
murelik ema.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ,
aitäh küsimast! Tõenäoliselt on siiski tegemist ühe kehapoole lihstoonuse tõusuga, mis põhjustab asümmeetrilise liikumise. Soovitan last näidata lasteneuroloogile, et otsustada ravi vajalikkuse üle.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt