närviline laps 30.08.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kirjutan teile, sest tahaks saada nõu, et kelle poole peame pöörduma, kui laps on väga jonnakas ja viril. Poiss on 2 aastane. Nüüd suvel läks sõime, väga suurte raskustega, nutab kui teda sinna viina aga kui ära lähen jääb vait, kuid ei maga sõimes ja kodus õhtul jubedalt jonnib nagu hüsteerika kohe??? Pooleteise kuu jooksul on ta haige olnud juba 4 korda ja see on nii,et kui lasteaiast helistatakse, et laps on haige lähen talle järgi ja kui koju jõuame pole lapsel midagi viga, on õnnelik kohe. Saan aru,et lasteaeda ta ei taha minna ja jubedalt elab seda üle. Aga nüüd kui peale viimast haigust läksime jälle lasteaeda, on laps nagu teine kohe. Saime esiteks 4 päeva ainult sõimes käia, kui jälle jäi haigeks ja teiseks ta on väga närviliseks muutunud. Öösel ärkab suure nutuga,et tahab õue minna ja ta võibki karjuma ja röökima jääda, mitte midagi ei aita!!! Päeval toimub sama ja mitu korda, kuna oleme haiged ei saa välja minna ja karjub 4 korda päevas vähemalt ja jutti tund aega. Ja kuidagi ei rahune, varem ta läks ise magama aga nüüd ei lähe, laps nagu kardaks midagi, väriseb kui jonnima hakkab ja kui natukene häält tõstad, et ta lõpetaks juba üks kord röökimise, siis hakkab veel rohkem hüsteeriliselt karjuma ja värisema. Olen juba väga mures oma lapse pärast. See jube jonn ja röökimine on meie pereelu ka kõik sassi löönud, kodus on pidevalt närvipinge. Ise olen ka närviline ja magamata, üritan ennast tagasi hoida nii palju kui saan aga see ei aita enam. Ei taha ju lapse peale ka karjuda , ei saa ju aru ka mis tal viga on. Abikaasaga mõlemad oleme ka väga kergesti ärrituvad inimesed. Ja kardame, et laps võib ka või juba ongi selliseks muutunud. Tahakski teada, et kelle poole me peame pöörduma. Oma kohaliku neuroloogi juures oleme käinu ja ta ei öelnud meile mitte midagi tarka, tarvitasime Magne B6-t. Äkki soovitate head arsti, kelle poole pöörduda?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan kindlasti lasteneuroloogi poole poole pöörduda. Häid arste leidub nii Tallinna kui Tartu Lastekliinikutes.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt