Kõnehäire 29.06.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Mul on sügisel viieseks saav poeg.Imikuna oli ta spastiline,olime haiglas ja tehti ravivõimlemist.Kõik oli hästi,hakkas 10 kuuselt käima ja ütles sõnu.Äkki kadusid sõnad ära,käisime neuroloogi juures,olime haiglas,tehti peast MRT.Korras,öeldi,et ainult on valgeaine kahjustus,see polevat probleemiks.Oleme käinud logopeedi juures ja neuroloogil.Aga tal puuduvad sõnalõpud ja vahel ka algused,osa tähti on puudu.Vahel räägib selgemini,siis on mul tunne,et halvemini.Mitte keegi ei oska mulle öelda,miks.Hirm on suur,et asi ei parane ja ta jääb teistest maha arengult,kui sotsiaalselt.Lasteaeda ka ei taha ta minna.Ma ei oska enam midagi teha ega kuhui minna.Kas on võimalus,kuidas ma saaks oma last aidata?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan kindlasti minna lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt