tõmblused näos lapsel 08.02.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tüdruk on 8-aastane. Paar aastat tagasi algasid tahtmatud silmapilgutused, need lõppesid, siis algas pea raputamine nagu viskaks juukseid näo eest, siis köhatuse moodi hääled. Käisime psühhiaatri vastuvõtul, kes määras ravimid. Septembrist on laps neid võtnud, tõmblusi vähem, kuid laps väsib õhtuks väga ära, läheb küll kell 8 magama, aga keeldub häälekalt hommikul tõusmast ja on muutunud nagu virilaks just oma koolitööde tegemisel (kordab aina:ma ei oska , ei saa), tegelikult läheb tal väga hästi, on tark ja terane tüdruk. Ja ka on muide alati olnud rõõmsameelne.
Ei tea, mida teha, sest ravi on siiski tõmblused peaaegu kaotanud, aga võib-ola on siiski karuteene lapsele neid rahustitüüpi ravimeid sisse sööta. Võibolla on ka alternatiivseid ravimeetodeid. Psühhiaater küll soovitas ravimeid.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kaasaegsed ravi seisukohad on: kui tõmblusi on vähe ja need lapse igapäevast elu ei sega, siis ravimeid pole vaja. Samas ei oska ma öelda, kas väsimus on ravimite kõrvaltoimest või probleemist tingitud. Soovitan Teil siiski oma psühhiaatriga nõu pidada või pöörduda teise arvamuse saamiseks mõne teise arsti poole.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt