Käitumine kui külalised kodus 29.11.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kui meile kodu tulevad külalised, siis kolmeaastane poiss muutub ulakaks. Püüdes niimoodi endale negatiivset tähelepanu. Saan aru, et ta püüab nõnda tähelpanukeskpunktis olla. Ilma külalisteta käitub nii nagu laps ikka.
Miks laps käitub sõnakuulmatuna kui külalised on?
Ja veel üks, kas kolmeaastaselt on õige oodata, et ta ütleks tuttavale inimesele "tere". Kodus toast tuppa käies siis teretab iga kord aga tuttavatele ei julge "tere" öelda. Laps ise on ka ölnud, et kardab. Kuidas käituda taolises olukorras. Juba olemegi saanud vanavanematelt märkuse, keda näeme harva, et laps võiks ikka teretada.
Kõike head soovides ja vastust ootama jäädes
Siiri.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Tähelepanu püüdmine on selles vanuses täiesti tavaline. Püüdke sellest mitte välja teha ja suhelge oma lapsega tavapäraselt ka külaliste juuresolekul. Teretamisega sama probleem- Teie laps hakkab kindlasti teretama järgides Teie eeskuju. Kurjaga ei maksa seda nõuda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt