Tinctura Leonuri 12.11.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Sööt!
Kuna mu 2,5 kuune laps on väga rahutu ja väga aktiivne, siis soovitas üks lastearst mul anda Tinctura Leonuri ( veistesüdamerohutinktuur ) 5 tilka 3x päevas nädal aega. Kuid info lehelt lugedes sain teada, et ta on ka südame rütmi aeglustaja ja RR alandaja. Nüüd ei julgegi seda anda. Mida Teie sellest rohust arvate?
Ja kui ma andsin lapsele 2 kuud D- vitamiini, mida ei hoidnud külmkapis, kas siis on risk saada rahhiiti?
Suured tänud vastuse eest!
Murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Julgen küll soovitada Leonuri tinktuuri, mida kasutatakse juba rahututel vastsündinutel. Sellise väikese annuse korral ei ole näinud kõrvaltoimeid.
Arvan, et rahhiiti pole küll põhjust karta.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt