Laps käib vasak jalg sissepoole 31.10.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minul selline mure, et laps käib vasak jalg sissepoole. Tütar on praegu 1a 4k. Neuroloogi juures käisime selle sama murega ca 3 kuud tagasi ja tema ütles, et pole midagi hullu, kasvab välja. Soovitas teha ise jalgadele massaaži ning vasakule käele ka, kuna tõmbab pöidla rusika sisse. Olen teinud masaaži nii palju kui võimalik ja aega jätkub, aga asi pole paremuse poole läinud. Ja nüüd, kui panime sügis-talve jalatsid jalga, siis laps kõndides lausa koperdab, sest vasak jalg segab käimist. Mida teha? Kas minna veel ortopeedi juurde ja kuulata ka tema arvamust??? Igaljuhul nõutu olen ja mures ka.
Imikuna oli probleemiks parema kehapoole toonus - saime massaaži ja käisime ujumas. Kõndima hakkas laps 10kuuselt

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan kindlasti pöörduda ortopeedi poole kui laps nii kehvasti kõnnib. Aidata võiksid ortopeedilised jalatsid.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt