Hammustamine 02.06.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

minu aasta ja üheksakuused, ühemunarakukaksikud, keiserlõikega sündinud on hakanud väga kummalisi asju tegema. NImelt hammustab teisena sündinud poeg venda, mille peale esimesena sündinu hammustab iseennast ning hakkab kõvasti nutma. probleem on väga tõsine, sest kardan, et lapsel võib psüühika rikki minna. tal on tekkinud ka teatud sundliigutused - tõmbab pea õlgade vahele ja väristab ennast.
Apgar oli neil sündides : I pojal 7/9 ja II 8/9, esmassündinul olid ka adapteerumisraskused (esimestel elupäevadel vs madal, samuti kehatemp). keisrilastena on nad olnud närvilisemad, kuid kogu ealine areng on seni olnud täpselt nii nagu raamatus kirjutatud. oluliselt haiged pole nad olnud

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Lastel tekib komme(mitte küll kõikidel) teisi hammustada ja tõenäoliselt teine vend ei suuda haiget teha teisele, vaid siis pigem iseendale. Hammustajat tuleks karistada, et ta aru saaks oma nn. väärteost.
Kui ei suuda ise probleemile piiri panna, siis soovitan külastada psühholoogi.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt