Tundlik laps 01.03.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure oma 8.aastase poja pärast.Ta on väga tundlik ja raskelt kohanev. Väiksena kartis ta väga paljusid asju,müra ,võõraid inimesi ja uusi kohti ja olukordi.Siiani esinevad tal tikid.Koolis läheb tal üldiselt hästi.Tunnistusel ainult nelja viied.Probleeme tekitab aegajalt käitumine.Õpetajaga vesteldes on selgunud,et niikui on koolis hüperaktiivne klaasivend,onkord käest ära.Kas see on tingitud tikkidest või millegist muust aga tal ei ole kindlat sõpra.Tunnen ,et ta on selle tõttu väga kurb.Murelikuks teeb mind tema käitumine viimasel paaril nädalal.Ta käitub nagu puberteet.Täielik negativism.MIski talle ei meeldi,trenni ei taha minna,ühel hommikul ei tahtnud ka kooli minna.On ärrituv ja kui midagi kohe ei saa või ei õnnestu,siis läheb endast täiesti välja.Kõige tipuks,pissis ta täna öösel voodi märjaks. See ehmatas mind täielikult ära,sest seda ei ole temaga iialgi juhtunud.Oleen täiesti nõutu.kuhu kelle poole pöörduda kuidas oma last aidata?Kas kooli stress võib selliseid asja põhjustada? Mida teha?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
soovitan Teil kindlasti lasteneuroloogi või psühhiaatri poole pöörduda. Samuti peaksite rääkima klassijuhatajaga, et koolis toimuvast ülevaadet saada.
Tervitades,
dr. Anu Sööt