1,5 kuune imik ja uni 10.09.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Enne ühe kuuseks saamist ei tahtnud minu laps päeval üldse magada. Peale rinnaga toitmist jäi süles (krooksude välja laskmise ajal) magama ja kui ta oma voodisse panin oli paari minuti pärast kohe nutuga üleval, süles rahunes maha ja jäi uuesti magama, kui voodisse panin ärkas jälle ülesse. Nüüd on vastupidi. Minu arvates magab ta nüüd liiga tihti, hommikul peale söömist jääb jälle magama. Kas võivad lapsele väsitavalt mõjuda gaasivalud, sest varahommikuti hakkab ta gaase välja punnitama ja näeb päris kõvasti vaeva, öösel magab ta minu juures ja sööb paar korda. palun vastake, kas peaksin muretsema ja arsti poole pöörduma või on tihti magamine 1,5 kuuste imikute puhul tavaline. Lisan veel, et kui ta on ärkvel siis mõnel päeval on peale söömist natuke loid, aga muidu on ärkvel olles rõõmus laps. Lisaks on üks mure veel, laps ei taha õues vankris jalutades magama jääda, vaid hakkab lohutamatult nutma. Õues saame käia ainult siis kui ta jääb toas magama ja siis tõstan ta vankrisse ja lähme õue, aga kahjuks ärkab ta väljas kiiresti ülesse ja enam magama ei jää, vaid tuleme nutuga tuppa, kas tegemist võib olla mingi närvisüsteemi rikkega. Oskate öelda kuidas harjutada last õues magama (ärgates lutti ei võta, vaid nutab)
Ette tänades murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Lp. ema,
aitäh küsimast! Soovitan Teil siiski pöörduda lastearsti vastuvõtule. Enne nõu andmist on vaja laps üle vaadata.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt