Miks pea kiiresti kasvab? 20.06.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!! Minu laps on praegu 7 kuune(poiss) Aga tema pea kasvab liiga kiiresti.Sündides oli 35cm,3 kuuselt 44cm,6 kuuselt 46,5cm ja nüüd 7 kuuselt juba 47,5 cm.Liiga palju ju!! Ise on poiss 72 cm ja 10 kilo.Rinnaümbermõõt on 47 cm.Ajust tehi 6 kuuselt uh ja see on korras.Kliiniline leid aju nähtavas osas oli normi piires.Laienemist vatsakestes ei olnud ja ajuvälised vedelikuruumid olid kitsad.Aga kas pea võib nii kiiresti kasvada ja miks see kasvab nõnda kiiresti??

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Teie lapse pea on tõesti kasvanud kiiresti, eriti esimesel kolmel elukuul. Kuid alati tuleb arvestada ka mõõtmisvigadega. Kui laps areneb normaalselt ja aju ultraheli oli korras, siis pole põhjust muretsemiseks. Kuid pea ümbermõõtu tuleb kindlasti jälgida- mõõta üks kord kuus ja vajadusel korrata ultraheli, ning oluline on ka see, et Teie last jälgiks üks arst.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt