diplegia spastica 10.06.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu pojale pandi 5-kuuselt diagnoos diplegia spastica I aste. Nüüd on laps 11-kuune ja neuroloog enam spastilisust pole märganud. Ometi kirjutab alati konsultatsiooni otsusele dgn diplegia sp R 29.8 - . Kas see dgn võetakse millalgi maha või jääb alatiseks lapsele?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kui laps ei ole spastiline, siis pole põhjust ka sellist diagnoosi panna. Küsige arsti käest, miks ta diagnoosi maha ei võta.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt