aju-uuring narkoosis imikul 30.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Mul on kohe mitu küsimust.Sattusime pooljuhuslikult titaga aju uh uuringule(probleemiks oli kerge spastilisus),seal aga leiti.et mõhnkeha ei vasta normile ja saadeti täiendavalt aju-uuringule narkoosis,dgn-ks corpus callosumi düsplasia?Nüüd siis küsimused,kas aju KT tuleb 5-kuusel tingimata teha narkoosis,olen kuulnud ,et on ka ilma narkoosita hakkama saadud, mureks on just see,et ei suuda titat vajaliku aja söömata hoida(rp laps,kes sööb vähemalt 2 tunni järel).Kui antud dgn osutub tõeseks,kuidas võib see lapse edasist vaimset ja füüsilist arengut mõjutada?Praegu on areng eakohane(keerab seljalt kõhule ja tagasi,üritab roomata,laliseb teatud silpe).
Ette tänades mures ema.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! KT-uuring 5k vanusel lapsel tuleb tõesti teha narkoosis, sest selle uuringu ajal ei tohi liigutada. Tean, et näljas lapse nuttu on emal raske taluda, aga seda tuleb teha ju vaid üks kord.
Corpus callosumi düsplaasia ( kas ta üldse on, selgub KT uuringul) võib, aga ei pruugi lapse arengule mõjuda. Täpsema informatsiooni annab peale uuringut arst.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt