suur lõge 11.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Lgp. doktor!
Laps on siiani füüsiliselt hästi arenenud, peaü. samuti normaalne. Tüdruk on praegu on kaheksa kuune ja suur lõge hakkab sulguma. Kas on normaalne? Paljudel lastel sulgub lõge hiljem. Perearst ütles, et hea kui ei sulgu enne aastat. See teeb mind veidi murelikuks.

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Oluline on pea ümbermõõt. Kui pea ümbermõõt on normi piires ja laps areneb hästi, siis pole muretsemiseks mingit põhjust.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt