laps hakkab nuttes värisema 29.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

1a. 4k. laps aeg-ajalt ,eriti võõrastades, hakkab hüsteeriliselt kisama ja tõmbub üle kere pingesse ja väriseb. Mis see võiks olla ja kas seda on võimalik ravida-vältida või läheb see ajapikku ise üle? Laps nagu võõrastab ka palju.Beebikoolis ei tee kaasa vaid kõnnib ringi ja uudistab eemalt ja kui keegi proovib suhelda siis hakkab mitte nutma haledalt vaid kisama hüsteeriliselt. Aga kui on tunnike või paar olnud mõne võõra titaga siis hakkab küll ilusti mängima kuigi jah rohkem omaette. On see seotud lapse iseloomu omadusega või on ikkagi mingi häire? Ja kas sellisel lapsel ka lasteaias võiks probleeme tulla? Ja mida saaks ema siin ära teha? Ja kui seda ei ravi(kui see on haiguslik) kas siis võib see süveneda? Ootan huviga Teie vastust ja tänan vastuse eest! Murelik emme.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere murelik emme,
aitäh küsimast! Lapsed on erinevad, ühed võõrastavad rohkem, teised vähem. Arvan, et Teie laps ravi ei vaja. 1a4k laps tahab küll inimeste(ema eelkõige) lähedust, kuid on normaalne, et ta mängib omaette. Lapsel võib, aga ei pruugi lasteaias probleeme tulla. Seda ette öelda on praktiliselt võimatu. Mida saate teha? Beebikoolis käimise mõte on hea, samuti peaks temaga aeg-ajalt külas käima ja ka ise oma kodus külalisi vastu võtma, et ta inimestega harjuks ja neid enam ei kardaks. Kindlasti ei tohiks last vägisi võõrastega suhtlema sundida. Las ta harjub inimestega.
Kui mure ikka püsib, siis tulge vastuvõtule. Koos leiame kindlasti positiivse lahenduse.
Edu soovides,
dr. Anu Sööt