2.5-aastase tüdruku uni (ehk unetus) 19.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Kogu oma elu on laps olnud kehv magaja, aga praegu on tõesti hullumaja. Õhtul jääb ta ilusti oma voodisse magama suuremate probleemideta. Öösel kuskil 3-4 ajal ärkab, mõnikord tuleb ise meie voodisse, teinekord tahab et teda meie juurde tõstetaks. Ja siis hakkab põrgu. Tüdruk siblib, sipleb, peksab jalgadega, nutab, tahab kaissu, tahab kaisust ära, tahab pai, tahab juua, pahandab kiisude ja nukudega - seda kõike läbi une, endal silmad kinni. Kuskil 6 ajal lõpuks rahuneb ja jääb magama. Ja nii juba ligi 2 nädalat. Mis toimub? Kas pean lihtsalt ära kannatama või peaks kuskilt abi küsima? Laps muidu terve ja rõõmus, päeval väga rahulik ja sõbralik, mingeid tervisehädasid siiani pole olnud (ainult söögiisu on pisut väike).
Aitäh.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Tänan küsimast!
Arvan, et peaksite siiski lasteneuroloogi konsultatsioonile minema, et selgitada häiritud une põhjus.
Halva une põhjusi on palju, aga midagi on kindlasti Teie lapse elus muutunud, et ta öine uni nii häiritud on. Kas tema elukorralduses ei ole viimasel ajal mingeid muutusi? Kas ta ei ole läbi elanud mingit ehmatust?
Kas ta hommikul ise mäletab, mis öösel toimus?
Väga paljudele küsimustele on vaja vastuseid, et põhjust teada saada ja vastav ravi määrata.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt